ВИКОРИСТАННЯ ТИПОВИХ РИС ЯК КРИТЕРІАЛЬНОГО ПОЛЯ ДЛЯ ВИОКРЕМЛЕННЯ ФЕНОМЕНА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО АУТСАЙДЕСТВА

Автор(и)

  • А. Анцибор Вінницька Академія неперервної освіти, Вінниця

Ключові слова:

занижена самооцінка, соціальне порівняння, самотність, незадовільна якість життя, рівень активності, сила мотивів, рівень самоефективності.

Анотація

У статті розглядаються найбільш яскраві та типові критерії та виявлення аутсайдерського світобачення, що можуть бути використаними для виокремлення людей з вираженими ознаками соціально-психологічного аутсайдерства. Описують- ся та аналізуються такі розповсюджені психологічні феномени як занижена самооцінка, що має підтвердження в соціальному житті та призводить до визнання себе аутсайдером, схильність до соціального порівняння з негативними висновками, самотність, незадовільна якість життя, рівень активності, в основному соціальної, сила мотивів, вольове напруження, рівні фрустрації та депресії, рівень самоефективності. Означені критерії можуть бути подані у вигляді зведеної таблиці- опитування, з можливістю їх диференціювання на високий, середній та низький рівні вираження, що дає можливість зафіксу- вати наявність аутсайдерських рис та на цій підставі висновок про належність людини до категорії аутсайдерів.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-02-19

Як цитувати

А. Анцибор. (2020). ВИКОРИСТАННЯ ТИПОВИХ РИС ЯК КРИТЕРІАЛЬНОГО ПОЛЯ ДЛЯ ВИОКРЕМЛЕННЯ ФЕНОМЕНА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО АУТСАЙДЕСТВА. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Психологія», 1(6-7), 9–12. вилучено із https://bpsy.knu.ua/index.php/psychology/article/view/102