ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ЧИННИКИ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Автор(и)

  • Андрій Грибок Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ

Ключові слова:

адаптація, навчальна діяльність, психолого-педагогічні умови, кризові ситуації, зовнішні умови, дезада- птація, діагностика, тренінг.

Анотація

У статті здійснено аналіз теоретичних основ адаптації студентів до навчанні у вищому навчальному закладі та вияв- лено особливості цього процесу. Виявлено що процесу адаптації студентів до навчання притаманні специфічні риси, се- ред яких – багатоманітність форм поведінки, яка вирізняється претензіями на дорослість, особлива чутливість і уразли- вість, підвищена зарозумілість, прагнення до групування, нестійкість інтересів та ін. Розкриваються психолого- педагогічні чинники цієї адаптації та зроблена спроба розробки певних рекомендацій щодо надання студентам- першокурсникам допомоги в адаптації до нових умов життєдіяльності.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-02-19

Як цитувати

Андрій Грибок. (2020). ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ЧИННИКИ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Психологія», 1(6-7), 40–44. вилучено із https://bpsy.knu.ua/index.php/psychology/article/view/109