ФОРМУВАННЯ СУБ'ЄКТНОСТІ СОЦІАЛЬНО ОБДАРОВАНОЇ ОСОБИСТОСТІ В КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ ЯК УМОВА ЇЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ

Автор(и)

  • Олена Демченко Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Глухів

Ключові слова:

соціалізація, обдарованість, соціальна обдарованість, культурно-освітній простір для розвитку соціа- льної обдарованості, суб'єктність, суб'єктність соціально обдарованої особистості.

Анотація

Представлено авторський підхід до пояснення культурно-освітнього простору для розвитку соціально обдарованих дітей, визначено його параметри. Обґрунтовано важливість розвитку суб'єктності соціально обдарованої особистості в культурно-освітньому просторі як умови її успішної соціалізації та розгортання потенціалів. Визначено основні ознаки вияву суб'єктності соціально обдарованої особистості як мети й результату створення простору і важливого показника її соціалізованості. За результатами аналізу пілотного дослідження окреслено проблеми в підготовці майбутніх фахівців психолого-педагогічного профілю до створення культурно-освітнього простору.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-02-19

Як цитувати

Олена Демченко. (2020). ФОРМУВАННЯ СУБ’ЄКТНОСТІ СОЦІАЛЬНО ОБДАРОВАНОЇ ОСОБИСТОСТІ В КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ ЯК УМОВА ЇЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Психологія», 1(6-7), 47–50. вилучено із https://bpsy.knu.ua/index.php/psychology/article/view/111