СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛООІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ БУЛІНГУ В ПОЗАФОРМАЛЬНИХ ПІДЛІТКОВИХ ГРУПАХ

Автор(и)

  • Анастасія Кіфа Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ

Ключові слова:

булінг, неформальні групи, позаформальні групи, формальні групи, підліткові групи.

Анотація

Прогресуюча відчуженість, підвищена тривожність, духовне спустошення підлітків призводить сучасну молодь до ци- нізму, надмірної жорстокості та агресивності. Досить часто піднімається питання булінгу в шкільному середовищі, з кожним роком кількість наукових робіт зростає, але питання булінгу в позаформальних та неформальних групах, є недо- статньо вивченим.

Позаформальні підліткові групи можуть впливати на підлітка як позитивно так і негативно. Саме в таких групах у підлітків є можливість проявити себе та завоювати авторитет. Досить часто підлітки у яких з певних причин не скла- лися позитивні формальні відносини з іншими підлітками в рамках школи, є досить успішними з точки зору соціальних від- носин в позаформальних підліткових групах.

Неможливо вирішити проблему булінгу локально лише в рамках школи, необхідний принципово новий та комплексний підхід до вирішення проблеми прояву булінгу в різних підліткових групах.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-02-19

Як цитувати

Анастасія Кіфа. (2020). СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛООІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ БУЛІНГУ В ПОЗАФОРМАЛЬНИХ ПІДЛІТКОВИХ ГРУПАХ. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Психологія», 1(6-7), 66–69. вилучено із https://bpsy.knu.ua/index.php/psychology/article/view/116