Психологічні особливості стигматизації інакшості та її виявлення у процесі медіакомунікації

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.17721/BSP.2020.2(12).3

Ключові слова:

дискримінація, кібербулінг, ЛГБТ-спільнота, медіакомунікація, стигматизація

Анотація

Визначено ознаки стигматизації та психологічні особливості переживання кібербулінгу серед стигматизованої меншини. Приділено увагу процесу самостигматизації, оскільки це призводить до зниження соціального статусу, самооцінки, що, у свою чергу, посилює стигматизацію.
Проведено два окремі опитування: одне серед загального населення, а інше – про особливості переживання стигматизованими меншинами власної стигматизації – серед ЛГБТ- і ВІЛ-активістів. Загалом 71 % опитаних були жертвами кібербулінгу (від поодиноких випадків (49 %) до постійного переживання цькування (4 %). Найчастіше жертвами кібербулінгу ставали чоловіки, зокрема ВІЛ-активісти. Найчастіше активісти стикалися з такими виявленнями кібербулінгу, як образи в коментарях до новин і мережі "Twitter", погрози в мережі "Facebook", залякування на форумах.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-12-30

Як цитувати

Гусєв, І. (2020). Психологічні особливості стигматизації інакшості та її виявлення у процесі медіакомунікації. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Психологія», 2(12), 16–20. https://doi.org/10.17721/BSP.2020.2(12).3