Програма-інтервенція для створення рівноправних класів

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.17721/BSP.2021.2(14).6

Ключові слова:

Булінг, рівність, учні 7 класу, віктимізація

Анотація

Булінг і віктимізація поширені в підлітковому віці. У Європі та Північній Америці приблизно 6% учнів середніх шкіл знущаються над іншими, а приблизно 10% учнів середніх шкіл зазнають знущань 2 або 3 рази на місяць. Крім того, підлітковий вік є чутливим періодом для соціального статусу. LaFontana та Cillessen (2009) показали явний пік у пріоритеті підвищення статусу в ранньому підлітковому віці. Враховуючи, що проект CEC (Creating Equal Classroom) спрямований на зниження рівня булінгу через пом’якшення ієрархії статусу класу, 7 клас є особливо актуальним етапом розвитку для реалізації цього проекту інтервенції.
Досліджувані: підлітки з 7 класу середньої школи
Методи: Анкети, багаторівневе моделювання з Mplus 8.0 для оцінки ефектів інтервенції через вкладений характер даних, тренінги та обговорення.
Короткий опис результатів і висновки: учнів заохочують брати відповідальність за своє соціальне оточення та за взаємодію з однолітками. Ця програма ефективна для зниження частоти залучення підлітків до ситуацій булінгу. За допомогою цієї програми зменшиться кількість як ініціаторів, так і жертв булінгу.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-12-30

Як цитувати

Пінчук K. ., & Заліпська K. (2021). Програма-інтервенція для створення рівноправних класів. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Психологія», 2(14), 31–35. https://doi.org/10.17721/BSP.2021.2(14).6