ПСИХОЛОГІЧНІ ДИСПОЗИЦІЇ, ЩО РЕГУЛЮЮТЬ ПРОЦЕС ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ В ОСІБ ІЗ ЗАЛЕЖНІСТЮ ВІД ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН

  • Наріман Дарвішов Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна
Ключові слова: прийняття рішення; залежність; психоактивні речовини; особистісні диспозиції; толерантність до не- визначеності; сприйняття часової перспективи; стратегії прийняття рішення.

Анотація

Стаття присвячена дослідженню специфіки вияву особистісних диспозицій, що регулюють процес прийняття рішен- ня у осіб із залежністю від психоактивних речовин. Шляхом порівняння двох груп: залежних від психоактивних речовин та осіб без залежності, згідно з обраними змінними за допомогою статистичного критерію Манна-Уїтні, виявлені специфичні особливості для групи залежних тенденції вияву особистісних диспозицій, що регулюють процес прийняття рішення. Виявлені особливості можуть бути пов'язані з явищем залежності та впливати на процес прийняття рішення.

Опубліковано
2020-01-31
Як цитувати
Наріман Дарвішов. (2020). ПСИХОЛОГІЧНІ ДИСПОЗИЦІЇ, ЩО РЕГУЛЮЮТЬ ПРОЦЕС ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ В ОСІБ ІЗ ЗАЛЕЖНІСТЮ ВІД ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Психологія», 1(10), 36-39. https://doi.org/10.17721/BSP.2019.1(10).9